Анотация

Странно нещо е животът. Също любовта.

прочети още

Странна е смъртта. Кой кого какво убива и защо?

Изтикан до ръба на екзистенциалната бездна, Буч предприема отчаяно бягство от обкръжението си, спомените и бездушието на големия град. Той е обсебен от идеята да напише роман, с който да разчисти сметките си с болезнената действителност. Нещата обаче се объркват. Миналото продължава да живее в него, а реалността се заплита в нишките на въображението.

"Първото, което трябва да се каже за романа на Милен Стоянов, е че е смислен – характеристика, която все по-трудно може да се даде за огромната лавина от книги не само у нас, но и в света. Образите са плътни и достоверни, наглед обикновени събития са изпълнени със съдържание и силен емоционален заряд, а чрез тях възникват същностни въпроси – кога човек представлява това, за което се представя, доколко е зависим от себе си и доколко от съдбата, дали бездействието е съучастие и как трагедиите се случват по най-обикновен начин... "

Иво Балев

"Още от първите редове усетих, че имам среща с истински писател – остра наблюдателност, език на разказвач, отлична композиция на текста, изчистена стилистика, умение да заинтригува. Милен Стоянов е талантлив колега, който сега започва началото на своето най-дълго изречение в литературата."

Румен Леонидов

много слаба слаба добра много добра страхотна
  • Година на издаване: 2009
  • Брой на страници: 192
  • Корици: меки
  • Език: български
  • Тегло: 200 грама
  • Размери: 20x13
  • ISBN: 9789545973222
  • Наличност: ДА
  • Доставка: 3 дни

Ревюта

„Дебют на черния кон“ - нестандартна композиция, написан е с голямо майсторство този първи за автора роман, ще ви станат интересни и писателят бохем, и странните персонажи в отдалеченото морско селище.

Марияна Ангелова - книжар, Хеликон-Стара Загора

Това е една от книгите, в които преобладава усещане за автентичност.  Заявката на писателя не се нуждае от потвърждения. Учудваща е сигурността на изложението.

Присъствието на създателя и неговите герои са твърде осезаеми за читателя. Изненадваща е съдбата на тази книга.

Доверете се на черния кон и няма да сгрешите.

Чавдар Димитров, Хеликон-Витоша

Коментари

  • 001

    alexander

    27.04.2009

    Много добър роман! Наградата "Южна пролет" за тазгодишен дебют е повече от заслужена. Успех на автора!

Попълнете текста от картинката

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница

За всякакви други въпроси или коментари моля изпращайте на service@helikon.bg

Виж също