Обикновени герои. Документални разкази за хора с кураж

12.00 лв.
Отстъпка - 5%
Цена: 11.40лв.

Купи

♥ добави в любими

Facebook Twitter

Автор:
Ева Жоли в сътрудничество с Мария Малагардис 
Издател:
Фама
Раздел:

Анотация

ОБИКНОВЕНИ ГЕРОИ е документален разказ за журналисти, служители на полицията, висши чиновници, банкери, обикновени граждани. Обединява ги едно: че волно или неволно са надникнали в скрития свят на корупцията и финансовите манипулации, проявили са куража да издигнат глас и са пострадали заради това.

прочети още

Една от главите е посветена на България и на наши разследващи журналисти.

Мария (Николаева), Асен (Йорданов), Огнян (Стефанов), Христо (Христов), Росен (Босев) са нашите обикновени герои, които са намерили важно място в книгата. Техните свидетелства пред журналистката Мария Малагардис, която събира материалите за очерците на Ева Жоли, изграждат мрачната картина на посткомунистическа, олигархична България, в която мафията и пипалата на Държавна сигурност душат свободата на словото и ако тя се размърда, я заливат с киселина, или я смазват с чукове.

Ева Жоли е бивша съдийка, прочула се като безкомпромисен борец срещу корупцията. Водила е някои от най-скандалните съдебни дела, като това срещу петролния гигант ЕLТ. Понастоящем е член на Европейския парламент. Издала е няколко документални книги, всяка от които е бестселър не само във Франция, но и извън нейните предели. Удостоена е с награда от „Прозрачност без граници".

„Една жена и една книга, които правят чест на Франция.”

La Stampa

много слаба слаба добра много добра страхотна
  • Година на издаване: 2011
  • Брой на страници: 144
  • Корици: меки
  • Език: български
  • Тегло: 213 грама
  • Размери: 21.5x14
  • ISBN: 9789545973918
  • Наличност: ДА
  • Доставка: 3 дни

Коментари

  • 002

    Димитър Колев

    12.07.2011

    Купих си книгата и не съжалявам. Би трябвало в България да се издават повече такива честни книги!

  • 001

    Ванина

    23.06.2011

    Много интересно звучи.

Попълнете текста от картинката

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница

За всякакви други въпроси или коментари моля изпращайте на service@helikon.bg

Виж също