Анотация
Основното предназначение на този текст е да бъде използван от студентите във Факултета по комуникационна техника и технологии на Техническия университет - София като учебник по дисциплината, наречена, съгласно учебния план, с името "Комутационна, мултиплексна и кабелна техника".
Да се напише днес книга, в областта на телекомуникациите, за автора бе вълнуващо преживяване, и приятно, и притеснително.
прочети ощеПричината е една обща - зашеметяващите темпове на промени в областта, където всяка книга остарява бързо. Промените са толкова бързи, че някои неща, които казваме на студентите в първи курс, може да са остарели, когато те се дипломират. Един възможен изход е да се пише и говори повече за фундаменталните принципи на комутацията и каналообразуването в телекомуникациите, които принципи по-малко се влияят от технологичните промени.
Друго нещо, към което се е стремил авторът, е в текста да се използват по-малко съкращения. Резултатът в тази насока е обезкуражителен, ако се съди по дългия списък от съкращения в индекса в края на книгата (има и не-цитирани съкращения).
Авторът
- Рейтинг:
(173) - Мнения за книгата (0)
- Година на издаване: 2006
- Брой на страници: 310
- Корици: меки
- Език: български
- Тегло: 452 грама
- Размери: 23.5x16.5
- ISBN: 9549315584
- Наличност: ДА
- Доставка: 3 дни
Коментари
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
- Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
- Написани само с главни букви
- Написани на латиница
За всякакви други въпроси или коментари моля изпращайте на service@helikon.bg
Виж също
-
Основи на цифровата информационна техника
Александър Атанасов
12.00 лв.
Купи
Отстъпка - 5%
Цена: 11.40лв. -
Готови ли сте за Матурата по български език и литература?
Николина Георгиева; Роза Балтова
5.40 лв.
Купи
Отстъпка - 0%
Цена: 5.40лв. -
Английско-български/ Българско-английски речник
Под редакцията на Жечка Георгиева
25.00 лв.
Купи
Отстъпка - 5%
Цена: 23.75лв.

