Балсам за душата: 365 послания за всеки ден

16.90 лв.
Отстъпка - 5%
Цена: 16.05лв.

Купи

♥ добави в любими

Facebook Twitter

Автор:
Д-р Бърни С.Сийгъл 
Издател:
Кръгозор
Раздел:

Анотация

Мнозина от нас вярват, че времето е пари. То не е пари, то е всичко.

прочети още

Начинът, по които прекарваме времето си е нашият живот. Ако прекарваме времето си, като отделяме повече внимание на мъдростта на сърцата си и понякога пренебрегваме логиката и разума си, ще бъдем щедро възщградени.

„Рецептите" в тази книга съдържат синтезирани послания,

малки късчета мъдрост, представени по достъпен начин, който съответства на нашия забързан ден. Всяко дневно предписание се стреми да те съпътства с любов, търпение и разум през трудностите, които можеш да срещнеш по пътя си.

Отдели време да прочетеш подбраните „рецепти" и помисли какво ти дават те. Позволи им да променят деня ти и да ти помогнат да изцериш своя живот и живота на близките си.

Позволи на тази книга да те доведе до място, където сърцето ти ще намери истинска радост и балсам за душата.

много слаба слаба добра много добра страхотна
  • Година на издаване: 2010
  • Брой на страници: 430
  • Корици: меки
  • Език: български
  • Тегло: 540 грама
  • Размери: 21x14
  • Наличност: ДА
  • Доставка: 3 дни

Д-р Бърни С.Сийгъл

националност:
американец
псевдоним:
Бърни
Д-р Бърни С.Сийгъл

Д-р Сийгъл предпочита да бъде наричан от всички Бърни. Роден е в Бруклин, Ню Йорк. Завършва с отличие медицински колеж и след това университета "Колгейт". Член е на научните дружества "Фи Бета Капа" и "Алфа Омега Алфа". Практикува обща и детска хирургия в Йейлската болница в Ню Хейвън и в детската болница в Питсбърг.

През 1978 г. създава Exceptional Cancer Patients ("Необикновени раково болни пациенти" , или НРБП) - форма на индивидуална и групова терапия, в основата на която е добронамерена, стимулираща, терапевтична конфронтация, подкрепяща личностната промяна и изцелението, активираща личния лечебен потенциал на пациентите. Д-р Сийгъл вярва, че всички хора имат изключителни възможности, които много често не осъзнават.

През 1989 г. се оттегля от активна лекарска дейност и започва да пише книги, в които споделя опита и идеите си за неконвенционално лечение и отношение към пациентите и към цялостната система на здравеопазването.

Бърни живее с жена си Боби в предградията на Ню Хейвън, Кънектикът. Имат пет деца и осем внуци. Бърни и Боби са съавтори не само на децата си, но и на книгите и на статиите си. Домът им е пълен винаги с много гости и домашни животни и е нещо средно между семейна художествена галерия, музей, зоологическа градина и работилница за поправка на автомобили.

Първата му книга, Love Medicine & Miracles, излиза през 1986 г. и става незабавно световен бестселър. Същата е съдбата и на Peace, Love & Healing (1989), How To Live Between Office Visits (1993), Prescriptions for Living (1998) и Help Me To Heal (2003). През 2004 г. Бърни и Боби издават детската книжка Smudge Bunny, с която показват на децата как трудностите могат да се превърнат в истински житейски дарове. Следват Love, Magic & Mud Pies, Buddy’s Candle и др. Бърни обикаля целия свят, участва в конференции, семинари и различни медии. Води и собствено радиопредаване.

С книгите си Бърни се опитва да помогне на хората да преодолеят не само физическите, но и духовните си проблеми и да осъзнаят вечните истини на човечеството. Той успешно съчетава познанията на професионалните медици с техниките на източните науки и разкрива тайните на тренирания ум да помага за поддържането на здравето.

Уди Алън е казал: „Ако имах само едно желание, то щеше да е: да бъда някой друг.” Желанието на Бърни винаги е било да бъде няколко сантиметра по-висок. С работата си и книгите си той постига толкова голямо духовно израстване, че наистина вече е по-висок. Бърни е твърдо убеден, че през следващите десетилетия ролята на съзнанието, духовността, холистичното лечение, паметта на тялото и енергията на сърцето ще бъдат изследвани все по-сериозно от научните среди.

Ревюта

„Балсам за душата” е една силно емоционална книга, която ни дава не 360 ,а 365 позитивни послания за всеки ден. Тя ни зарежда ежедневно с много мъдрост и любов, дава ни сила в забързаното ежедневие, учи ни на търпение и толерантност.

Отделете малко от скъпоценното си време и прочетете тази книга, за да откриете вашата рецепта за пълноценен и щастлив живот.

Теодора Накова, Хеликон - Пловдив

В ежедневието си понякога се срещаме с толкова тревоги, страхове и болка, че, колкото и да се стараем, трудно можем да запазим позитивната си нагласа.

Балсам за душата” е книгата, която ще ви помогне да преодолеете лошото настроение и да прогоните мрачните мисли. Всяка”рецепта” в нея е вдъхновена от определена мисъл, която служи като мото на размишленията на автора след това. Те са изразени чрез случка, кратък съвет или дори стих, които ще създадат у вас неповторимо настроение, защото кореспондират със собствените ви емоции и спомени по този въпрос. В края на всяко послание, като истински доктор, авторът ни дава и съвет как да постъпим, за да се почувстваме по-спокойни, по-уверени, по-щастливи.

Може да изпълнявате ”рецептите” подред или според това на коя страница сте отворили книгата. Не се страхувайте от предозиране - странични ефекти не са забелязани!

Димитрина Георгиева , Хеликон Бургас

Коментари

  • 010

    Мели

    09.12.2011

    Тази книга наистина е най-най-най =)

  • 009

    Ани

    13.12.2010

    Книгата е страхотна, защото е заредена с много мъдрост и положителна енергия. Купих си и новата му - Горчиво-сладко даровете на живота - и тя е супер - взех за подарък на приятелките - само като я четеш и ти се повишава настроението и си готов да простиш и на наругалия те, и на сърдития и .... да се усмихнеш!

  • 008

    Мария

    07.07.2010

    Любима книга. Най-положителната, която съм чела някога. Обичам я!

  • 007

    Мария

    07.07.2010

    Любима книга. Най-положителната, която съм чела някога. Обичам я!

  • 006

    Мария

    07.07.2010

    Любима книга. Най-положителната, която съм чела някога. Обичам я!

  • 005

    Мария

    07.07.2010

    Любима книга. Най-положителната, която съм чела някога. Обичам я!

  • 004

    Мария

    07.07.2010

    Любима книга. Най-положителната, която съм чела някога. Обичам я!

  • 003

    Мария

    07.07.2010

    Любима книга. Най-положителната, която съм чела някога. Обичам я!

  • 002

    reni

    17.03.2010

    това е книга, която носи хармония.... наистина черпиш нещо всеки ден

  • 001

    Qncheto

    14.03.2010

    Книгата е уникална!!! ;-) Купете си я,няма да съжалявате! Всеки ден може да отделите малко от свободното си време,за да прочетете едно мъдро послание,което ако последвате,може да промени живота Ви и начина,по който възприемате света около Вас! ;-)

Попълнете текста от картинката

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница

За всякакви други въпроси или коментари моля изпращайте на service@helikon.bg