Тамплиерът

13.90 лв.
Отстъпка - 5%
Цена: 13.21лв.

Купи

♥ добави в любими

Facebook Twitter

Автор:
Пол Дохърти 
Издател:
Еднорог
Раздел:

Анотация

В началото на второто хилядолетие Европа е в плен на една мечта – освобождаването на Светите земи. Неверници владеят гроба Господен и папа Урбан отправя пламенен апел към всички християни – от кралете до последния бедняк – да потеглят към Йерусалим, за да го освободят.

прочети още

Хиляди приемат кръста, поставено е началото на епоса, наречен Първи кръстоносен поход.

Двама млади франкски рицари, Юг дьо Пайен и Годфроа дьо Сент Омер, увлечени от общия ентусиазъм, тръгват под знамената на тулузкия граф. Съдено е след тежкия и кървав път, дългите обсади, предателствата и отчаянието тъкмо те двамата, достигнали Йерусалим, да основат най-прочутия рицарски орден – орден с невероятна съдба, обгърнат в мистерии, чиято история вълнува човечеството до наши дни.

Каква е тайната мисия, която тласка Юг дьо Пайен напред? Каква е загадката, която ще съхраняват занапред рицарите от Ордена на Храма? Ще оцелее ли вярата на бъдещите тамплиери през измамите, зверствата и изкушенията, съпътстващи кръстоносния поход?

Хрониката, написана от Елеонор, сестрата на Юг дьо Пайен, съпровождала брат си, разкрива тайни и заговори около епичния поход към Светите земи. Загадъчна фигура преследва рицарите на Храма още от началото на похода – заплахите са последвани от убийства. Още някой се е добрал до тайните сведения, с които разполагат Юг и Годфроа, а краят на кървавата надпревара ще настъпи под стените на Йерусалим.

"Тамплиерът" е първото заглавие от вълнуваща поредица, посветена на загадките, интригите и убийствата, окървавили основите на една от най-загадъчните тайни организации в историята на човечеството – Орденът на Храма.

много слаба слаба добра много добра страхотна
  • Година на издаване: 2009
  • Брой на страници: 304
  • Корици: меки
  • Език: български
  • Тегло: 257 грама
  • Размери: 20x131
  • ISBN: 9789543650583
  • Наличност: НЕ

Пол Дохърти

националност:
англичанин

Пол Чарлз Дохърти (на английски: Paul Charles Doherty) е английски писател, автор на многобройни криминални романи с исторически сюжет. Притежава докторска степен по история от университета в Оксфорд. Някои от текстовете му са публикувани под различни псевдоними, като: Paul Harding, Michael Clynes, C. L. Grace, Anna Apostolou, Vanessa Alexander и др. Днес авторът се подписва със собственото си име. Пол Дохърти се отличава с изключително висока продуктивност. Историческите и криминални поредици, на които е създател му носят големи успехи. Сред читателската аудитория на Дохърти са страните: Холандия, Англия, САЩ, Белгия, Франция, Румъния, България, Италия, Естония, Русия, Чехия, Испания, Португалия, Аржентина, Мексико и Китай.

Ревюта

В новия роман на Пол Дохърти оживява историята на Първия кръстоносен поход. Изумително по своя мащаб и продължителност пътешествие, осъществило една отдавнашна мечта – освобождаването на Йерусалим. Детайлно са описани лишенията, проявите на героична саможертва, но и  кръвопролитията и предателствата, съпътствали напредването на кръстоносците.

    Трудностите и съперничеството между принцовете, застанали начело на похода постепенно разколебават хората и те намират нови водачи в лицето на франкските рицари Юг дьо Пайен  и Годфроа дьо Сейнт Омер, основали след превземането на Йерусалим Ордена на тамплиерите.

    Книгата е впечатляващ разказ за страданията, които преживяват кръстоносците по дългия път на изток, за тяхната вяра, че изпълняват Божията воля и че това пътуване ще ги направи по-добри хора.

Маргарита Аргирова, Хеликон Витоша, София

Коментари

Попълнете текста от картинката

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница

За всякакви други въпроси или коментари моля изпращайте на service@helikon.bg

Виж също