Анотация

Когато съпругата на прочут писател, който се наслаждава на славата и парите си в Париж, изчезва безследно, той подлага на преоценка целия си живот. Дали известната журналистка Естер е отвлечена или убита, или просто е напуснала човека, когото вече не обича достатъчно?

прочети още

Постепенно отсъствието и се превръща в обсесия, в Захир, с който нито успехът, нито новата любов могат да се преборят.

Когато Михаил, мъжът, с когото последно е била забелязана Естер, обещава на писателя да го отведе при нея, той се впуска в едно дълго пътуване, завършващо в степите на Централна Азия. Там той ще открие много нови истини - за себе си като творец, за правото на избор и свободата, за силата на амбицията и Енергията на любовта.

Захир - нещо, което сме докоснали или видели веднъж и никога повече не можем да забравим, изпълващо мислите ни до такава степен, че ни довежда до лудост. Моят Захир няма нищо общо с романтичните метафори.

Той си има име и неговото име е Естер.

...

Любовта е необуздана сила. Когато се опитваме да я контролираме, тя ни унищожава. Когато се опитваме да я вкараме в затвор, тя ни поробва. Когато се опитваме да я разберем, се чувстваме изгубени и объркани. Тази сила съществува на Земята, за да ни носи радост, да ни позволи да стигнем до Бог и до ближния ни; и въпреки това заради начина, по който обичаме днес, изкупуваме всяка минута спокойствие с един час тревога.

много слаба слаба добра много добра страхотна
  • Година на издаване: 2005
  • Брой на страници: 304
  • Корици: твърди
  • Език: български
  • Тегло: 375 грама
  • Размери: 20x13
  • ISBN: 9547690884
  • Наличност: ДА
  • Доставка: 3 дни

Паулу Коелю

националност:
Бразилия
за повече информация:
www.paulocoelho.com
Паулу Коелю

Паулу Коелю (на португалски: Paulo Coelho) е най-известния бразилски писател.

Роден е на 24.08.1947 г. в Рио де Жанейро в семейството на Алисия Коелю, ревностна католичка, и Педру Коелю, изтъкнат инженер. Посещава местно училище, където развива любов към поезията и писането. Родителите му не одобряват влеченията на сина си и той постепенно се отдалечава от тях, развивайки бунтарски дух. Родителите му възприемат погрешно непостоянното поведение на сина си и на три пъти го изпращат в клиника за душевно болни, където той претърпява различни терапии, включително електрошокова.

Посещава училище по право в Рио де Жанейро, но го напуска през 1970 г. Започва да се движи в средите на хипита и свободомислещи хора и пише статии, проповядващи свобода. През 1972 г. се захваща с писане на текстове на песни, които му носят добри печалби. През 1974 г. е арестуван за кратко заради поезията си, в която бразилската диктатура вижда заплаха. След тези неприятни преживявания Паулу Коелю започва работа в звукозаписната компания Sony и няколко години по-късно заема поста художествен директор в CBS, но през 1978 г. изненадващо е уволнен.

Година след това се среща със старата си позната Кристина, за която по-късно се оженва, и двамата започват да пътешестват из Европа. Там той се връща към католическата вяра и през 1986 г. Коелю извървява Пътя на Сантяго, старинен маршрут между Франция и Испания, дълъг приблизително 800 км. По него поклонници стигат до испанския град Сантяго де Компостела, където се съхраняват мощите на св. апостол Яков Зеведеев, който на испански се нарича Сантяго и е покровител на Испания. След това събитие той намира сили да напише първата си книга "Дневникът на един маг" ("O Diario de um Mago"), където описва преживяното.

През 1988 г. Паулу Коелю издава "Алхимикът" ("The Alchemist"), която има небивал за бразилски писател успех и 14 години по-късно е обявена за най-продаваната книга, написана на португалски език, за всички времена.

През следващите години Паулу Коелю продава над 50 милиона копия от книгите си, преведени на 56 езика, в 150 страни. Получава множество литературни награди, включително престижната International IMPAC Dublin Literary Award за "Вероника решава да умре" ("Veronica decides to die").

Ревюта

Един от най-влиятелните съвременни писатели – Паулу Коелю – разкрива пътя към търсенето и  намирането на вътрешното Аз в книгата си „Захир”. Когато човек е обсебен от някаква идея, от някаква мисъл, когато тя не го оставя дори и за миг, когато не може да мисли за нищо друго, тогава той започва да я преследва. По пътя си среща хиляди знаци, понякога дори греши, но надеждата, че е поел по правилния път му дава сили да продължи, да се бори. И накрая, когато няма какво да губи, когато всичко му се струва безсмислено, тогава разбира, че това пътуване му е дало ценни уроци – за живота, за себе си като личност, за избора, който трябва да направи...

”Захир” е не просто книга, която човек ще седне и ще прочете. Тя е „нещо, което сме видели веднъж и никога повече не можем да забравим”!

Петя Георгиева, Хеликон Пловдив

Коментари

  • 005

    Хани

    25.08.2011

    Любимата книга на П.Колелю за много мои познати, но за мен от 5 и давам 3.

  • 004

    В123

    15.08.2011

    Значи нещо като Черната книга на Орхан Памук, само че по-абстрактно?

  • 003

    Рени

    12.05.2010

    Четох я може би в неподходящ момент, но ми изглеждаше адски скучна и дори не я завърших...

  • 002

    Лора

    16.03.2010

    Книгата е страхотна наистина. Може би най-добрата на Паулу Коелю досега, от тези които съм чела.Струва си!

  • 001

    Стефан

    30.07.2009

    Любимата ми до момента книга ! Може би защото много от нещата в нея са близки до мен като чувство. Ако на всяка цена трябва да оставя поне една критика , то тя ще е за краят на творбата.

Попълнете текста от картинката

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница

За всякакви други въпроси или коментари моля изпращайте на service@helikon.bg

Виж също