Автентичната котка
Анотация
- Рейтинг:
(255) - Мнения за книгата (1)
- Година на издаване: 2000
- Брой на страници: 112
- Корици: меки
- Език: български
- Тегло: 90 грама
- Размери: N/A
- ISBN: 9547331612
- Наличност: ДА
- Доставка: 3 дни
Тери Пратчет
- националност:
- англичанин
- рожденна дата:
- 28.04.1948
- за повече информация:
- www.locusmag.com/1999/Issues/12/Pratchett.html
Роден в Беконсфилд. През 1959 година постъпва във висшото техническо училище в Уайкомб. Първия си разказ "The Hades Business" публикува в училищното списание през 1961 год., а през 1963 год. същия разказ се появява в професионално издание. През 1965 год. напуска училището и се заема с журналистика. През 1971 год. публикува първия си роман "Килимените хора" ("The Carpet People"). Истинският успех идва при Пратчет през 1983 год. след публикацията на блестящия хумористично-фантастичен роман "Цветът на магията" ("The Colour of Magic"), с който започва грандиозния цикъл "Discworld".
Според статистиката, през 90-те години Пратчет е най-четения във Великобритания автор, неговите книги са най-продаваните в сравнение с който и да е от живите писатели. Според някои оценки, неговите книги са около 1% от всички книги, продадени във Великобритания.
Ревюта
Всеки от вас, който има домашна котка, трябва да прочете тази книга. От нея ще научите: как да разпознаеате Истинската котка, именно за нея става въпрос тук, как да се сдобиете с такава, какви са типовете котки, как да изберете подходящо име, от какви болести боледуват, каква игри играят и още много истини за живота на Автентичната котка. Всичко това е поднесено с неизчерпаемо чувство за хумор от страна на Тери Пратчет, а илюстрациите само допринасят за по- доброто разбиране на живота и психологията на котките – Истинските разбира се.
Гергана Нешкова – Хеликон Варна (Мария Луиза)
Има книги, обясняващи анатомията и физиологията на котките; има ветеринарни наръчници за болестите по котките; има книги за породите котки и за бебетата на котките... Но има една-единствена книга, която ще ви даде ясна представа за характера на котките въобще...и по-точно за характера на АВТЕНТИЧНИТЕ КОТКИ!
От дълги години имам котка, т.е. котарак, което в частност е още по-страшно...И винаги съм се чудила, защо го осиновихме от клоните на едно дърво - мръсен, грозен, без козина, гладен и хленчещ - вече беше прегракнал от мяучене...През всичките тези години се чудех, как чува през девет врати, че отварям хладилника...Питах се защо винаги мяука от неправилната страна на вратата или на неправилната врата...И още по-често се питах как така,нито едно ли име не можахме да му сложим, което да му пасне!
Вече не се чудя - прочетох тази книга и тя проясни мислите ми. Отговорът на всичките въпроси, които си задавах беше - имам АВТЕНТИЧНА КОТКА...И сега, след всяка негова дивотия си повтарям като мантра за успокоение - имам автентична котка, имам автентична котка, имам авт........Да ви споделя ли - горда съм, че толкова дълго време сме водили едно поооооочти мирно съвместно съществуване.
Приятно четене! И след това можете да си зададете и въпроса - А дали Тери Пратчет в някой друг живот не е бил АВТЕНТИЧНА КОТКА
Анна Стоянова – Хеликон, Бургас
Невероятно забавна книга, в която остроумно са описани видовете котки. Те са тъй богато обрисувани, че съвсем точно ще разпознаем съседските писанки, а защо не и самите съседи?
С неизменното си чувство за хумор, Тери Пратчет ни въвежда в един свят на котешко – човешки взаимоотношения, където става ясно кой е домашният любимец и кой - господарят.
Елена Бръмбарова, Хеликон - Пловдив
Коментари
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
- Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
- Написани само с главни букви
- Написани на латиница
За всякакви други въпроси или коментари моля изпращайте на service@helikon.bg


Барабаня
02.09.2009С поздрав за Светлето! ;)