Франц и другите

Автор: Георги Етимов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Пергамент
Брой страници 186
Година на издаване 2006
Корици меки
Език български
Тегло 244 грама
Размери 21x14
ISBN 9543670064
Баркод 9543670064
Категории Романи и повести. Български, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги

В новия роман на Георги Етимов "Франц и другите" откриваме добре познатия стил: пластичен, понякога провокиращ, но същевременно директен и необременен с усложнен изказ. Чрез умело използваните похвати - разказ в разказа, шеговита перифраза на старогръцката митология, пародиен документализъм - Етимов неусетно разкрива представата си за света, който ни заобикаля. Написан с тънко чувство за хумор, в един по-дълбок план "Франц и другите" е гротеска на настоящето време, безпощадно демаскиране на опорочените понятия за демокрация и свобода. Главният герой е един бягащ в себе си човек, който привидно смесва кафкианския абсурд на реалността със собствения си измислен свят. Особен, но по своему симпатичен, Франц е едва ли не единственият нормален човек, живеещ сред "другите".

Георги Етимов е роден през 1963 г. в София, по професия строителен инженер. Автор е на романите "Два разказа за Еми" (2001) и "Слънчевите часовници" (2002), както и на сборника "Шахматни разкази" (2004).

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]