Кой сте вие, господин Амзел?/ Второ допълнено издание

Автор: Петър Христозов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Водолей
Брой страници 176
Година на издаване 2007
Корици меки
Език български
Тегло 205 грама
Размери 20x13
ISBN 9789549414247
Баркод 9789549414247
Категории Мемоари. Документалистика. Българска, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги

В тази книга Петър Христозов възкресява забравени личности от недалечното ни минало и ни убеждава, че официалните факти не винаги са истина. Според документите, включително "Държавен вестник", полицаят и военен български шпионин Петър Амзел е осъден от Народния съд и разстрелян на 21 април 1945 г. Оказва се обаче, че той е жив и работи още двадесет години след официалната си смърт.
С факти, снимки и спомени на още живи свидетели Петър Христозов разкрива непознатия Амзел:
- Колегата на съветския военен разузнавач генерал Иван Винаров.
- Приятелят на артистичните любимци Мими Балканска, Нели Карова и Ружа Делчева.
- Най-успелият български антитерорист, който уведомява лично и само цар Борис Трети за атентата в черквата "Св. Неделя" на 16 април 1925 г.
- Шпионинът, разкрил истинската роля на Йосип Броз Тито, на Трайчо Костов, Георги Димитров и Васил Коларов.
- По-успешният разузнавач от д-р Рихард Зорге, дал на съветското военно разузнаване подробности от плана "Барбароса" и точната дата на нападението на Хитлер над СССР.

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Петър Христозов е роден на 17 февруари 1935 г. в Борисовград. Той е един от малкото българи, възпитаници на Ордена на йезуитите - Конгрегация за разпространение на вярата. Доктор е по биофизика на Лионската политехника. Генерал-полковник от руското разузнаване. Затворник на бившата ДС в България. Истинското му име е Христо Вълчев.