Ловци на метафори

Автор: Иван Гранитски
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Захарий Стоянов
Брой страници 148
Година на издаване 2008
Корици меки
Език български
Тегло 540 грама
Размери 24x21
ISBN 9789547399846
Баркод 9789547399846
Категории Есеистика. Публицистика. Българска, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги

Книгата с есета на Иван Гранитски е важна за развитието на новия тип критическа мисъл. Защото тя е написана не от "художествен", а от литературен критик. Освен всичко друго и от активен играч на галерийната сцена, защото именно той организира изложбена зала в издателство "Захарий Стоянов", която води изключително напрегнат живот. Подборът на художниците, които представят свои изложби тук, се извършва от самия него. Това несъмнено е начин на влияние върху развитието на изкуството у нас, тъй като реално помага за поддържането на определени тенденции в него. Фигурата на общественик-издател-галерист-критик е уникална в нашата днешна действителност и съвместяването на всички тези функции може да осъществи единствено Гранитски.
Иван Маразов

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Роден на 24.12.1953 г. в София. Завършва журналистика в СУ “Св. Климент Охридски”. Бил е редактор и заместник-главен редактор на в. “Пулс”, заместник-главен редактор на в. “Литературен фронт”, главен редактор на сп. “Черно и бяло”, директор на ИК “Христо Ботев” и генерален директор на БНТ. Създател на издателство “Захарий Стоянов” (1997), главен редактор на списание “Везни”. Автор на 21 книги с поезия, критика и публицистика, между които: “Поезия и поетическо самосъзнание”, “Марксовата полемика”, “Време и художествени идеи”, “Отвъден щурец”, “Подземията на съня”, “Кораб от светлина”, “Горящият храст”, “Гео Милев и трагиката на националната съдба”, “Отломъци”, “Храм”, “Преди да дойде здрачът”, “Архипелагът на думите”, “Лятото на чакалите”, “Атлантида”, “Литература и национална съдба”, “Луди водят слепи”, “Пазар на роби с бюста на Волтер”, “Партийните Тартюфи”.