Много добра! На нивото на "Талисманът", дори отгоре.!
Издател | Бард |
Преводач | Весела Еленкова |
Брой страници | 736 |
Година на издаване | 2021 |
Корици | меки |
Език | български |
Тегло | 647 грама |
Размери | 14x21 |
ISBN | 9789546552273 |
Баркод | 9789546552273 |
Категории | Трилъри, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Талисманът: двайсет години по-късно...
Изминали са двайсет години от одисеята по търсенето на Талисмана. Джак Сойер – прочут детектив от отдел „Убийства” в полицията в Лос Анджелис, внезапно напуска работа. Преследван от спомен от миналото, той търси уединение и спокойствие в тихото градче Френч Ландинг, където се преселва.
Когато там започва да вилнее убиец психопат, началникът на полицията се обръща за помощ към Джак. Против волята си Сойер е въвлечен в разследването. Ще намери ли сили да се противопстави на злото, което дебне в страховития Черен дом, намиращ се в дълбините на неизбродната гора?
Много добра! На нивото на "Талисманът", дори отгоре.!
Вчера я дочетох,хареса ми много повече от "Талисманът",незаслужено оплювана!За разлика от "Талисманът",не отегчава нито за момент.В края има препратка и към новелата "Отрепки с жълти палта",споменава се Тед Бротиган.
На мен пък повече ми хареса именно втората част "Черният дом" с безкомпромисната, твърда и доста жестока на места фабула. Има и препратка към Тъмната кула в края на книгата.
На мен лично повече ми хареса първата част- "Талисманът"
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]
„Черният дом“- зловещо звучи, нали ?
Типично в стила на Стивън Кинг „Черният дом“ е продължение на култовата книга „Талисманът“, написани в съавторство с Питър Строб.
Дали двадесет години могат да потопят неприятните спомени?
Какво може да накара прочутия детектив Джак Сойер да напусне работа и да се премести в малкото провинциално градче Френч Ландинг.
Може ли той да избяга от преследващото го минало?
Едва ли...защото и тук започват да се случват ужасяващи неща.
Във Френч Ландинг вилнее психопат-убиец и намесата на Джак е наложителна. Дали той ще се справи със злото дебнещо в Черния дом....?
Теодора Накова, Хеликон Пловдив
Влизането забранено!
Но все пак има смелчаци, които решават да прекрачат прага на Черния Дом, от който може никога да не излязат.
Невероятна симбиоза на двама автори, описващи едновременно една приказка, една реалност и пълния ужас.
Страховтно преживяване за всеки истински фен на Стивън Кинг.
Заповядайте, влезте в Черния Дом!
Даниела Семова, приятел на Хеликон Велико Търново