Издател | Unicart |
Брой страници | 48 |
Година на издаване | 2011 |
Корици | меки |
Език | български |
Тегло | 173 грама |
Размери | 23x16 |
ISBN | 9789549270624 |
Баркод | 9789549270624 |
Категории | Книги за България, Книги |
Тракийското културно-историческо наследство е неразделна и атрактивна част от историята на българската култура. Виждал съм как посетителите търпеливо чакат реда си, за да влязат в залата, където е представена изложба на паметниците, открити в нашите земи. Хиляди хора минават през експозициите в най-престижните музеи на света и отнасят със себе си спомена за една блестяща циви шзация. Многобройни отзиви в медиите споменават името България с благодарност за опазването на тези съкровища, важен дял от световната култура. С това издание се открива поредицата „Тракийска древност" на издателство „Уникарт".
В нея най-интересните паметници и проблемни кръгове на тракийската култура ще бъдат представени от най-добрите специалисти по тракология. Имаме амбицията да дадем на любителите на древността актуализирано и научно аргументирано четиво, написано достъпно и увлекателно. Множество чудесни фотографии на оригиналите те илюстрират тезите на изследователите.
Приятно пътуване по пътищата и в тайните на древния свят!
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]
Това красиво и информативно издание (кратко, но точно) ни запознава с най-впечатляващата част от наследството на древните траки – техните бляскави и богати съкровища.
Авторът умело подрежда находките, обяснява внимателно тяхното религиозно-ритуално значение, вписва ги в цялостния мироглед на древните тракийци.
Книгата е увлекателно визуално и интелектуално пътешествие в древната история. Изложени са теориите за произхода и кратък анализ на украсата при отделните находки. Читателят ще се запознае и с такива, които широката публика слабо познава, или въобще не разпознава като проявление на тракийското майсторство – като котелът от Гундеструп.
Димо Георгиев, Хеликон Шумен