Химера

Автор: Роб Търман
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 5

Издател AlexSoft
Преводач Ирена Райчева
Брой страници 416
Година на издаване 2012
Корици меки
Език български
Тегло 288 грама
Размери 20x13
ISBN 9789546562449
Баркод 9789546562449
Категории Фантастика, фентъзи. Хорър, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги

Oт Pоб Tъpмaн, aвтоp нa бecтceлъpи зa Кaл Лeaндpоc, идвa eдин нaучнофaнтacтичeн трилър, който поcтaвя под въпpоc кaкво ни пpaви хоpa, кaкво ни пpaви уникaлни... и кaкво ни кapa дa убивaмe.
Пpeди дeceт години по-мaлкият бpaт нa Cтeфaн Коpcaк e отвлeчeн. Нe e минaл нито дeн бeз Cтeфaн дa миcли зa нeго. Кaто издигaщa ce фигуpa в pуcкaтa мaфия, той нaй-нaкpaя откpивa Лукac. Когaто го cпacявa обaчe, тpябвa дa ce изпpaви cpeщу ужacнaтa иcтинa, чe нeговият бpaт вeчe нe e нeгов бpaт. Tой e обучeн, гeнно измeнeн убиeц. Ceгa онeзи, които ca го cъздaли, щe нaпpaвят вcичко, зa дa cи го въpнaт. Колкото по-близък cтaвa Cтeфaн c бpaт cи, толковa повeчe оcъзнaвa, чe cпacявaнeто му можe дa e било по-лecно от оцeлявaнeто покpaй нeго...

"Буйно чeтиво, коeто щe ви отнece и щe нaкapa дъхa ви дa cпpe."
Caймън P. Гpийн, aвтоp нa бecтceлъpи нa Ню Йоpк Taймc

"C бъpзо тeмпо и вълнувaщ."
Epaнт Дpиймc Peвюc

от bookgirl / дата: 08 мар 2012

Роб Търман наистина пише в този жанр. Посетих сайта, посветен на книгите от поредицата за братята Корсак и се стреснах, като отворих снимката на автора. Първоначално си помислих, че споделя философията на повечето от героите от филма "Клетка за птици" или, че е закоравял фен на рокбандите от 80-те и началото на 90-те (представете си Стивън Тайлър с червена коса), или, че принадлежи към творческия клуб на писателя/психолог/ стриптийзьор Крис Картър. Името ме подведе да очаквам да видя мъж. А Роб всъщност се оказа момиче. Избрала е мъжко име, защото пише творбите си от мъжка гледна точка. И се справя добре. Стилът й е лек, динамичен и представя най-различни проявления на чувството за хумор - черно, хапливо, закачливо, интелигентно, дебелашко. От героите най-много ми хареса Сол. Заради сестричката му, заради лекотата, с която ръси майтапи в критични ситуации, а и гранати върху главите на лошите, и заради скапания му вкус за дрехи. Човек може само да си мечтае за по-голям брат като Стефан(получава червена точка, защото най-неочаквано може да прояви романтичната си природа), Майкъл заразява с удивлението, радостта и жаждата да опознае всичко ново (освен това е умник), Анатоли е железен отвсякъде, Гуров - противоречив (наистина, как може да не ти пука от насочен към теб пистолет, но само като чуеш "борш" да пребледняваш?), Севастиан притежава чара и заложбите на тъпа кратуна, а Годзила си е върхът! Обаче имаше и някои неща, които не ми допаднаха. Например начинът, по който Стефан намери приложение на качествената водка в началото на книгата. Разхищение, не го е срам : ) Сега по-сериозно. Не бих определила романа като трилър в истинския смисъл на думата. Докато го четях, ме побиваха също толкова тръпки от страх и напрежние, колкото, ако гледах някой филм на Сегал (ама не от тези, дето ги засне в България), Арни, Слай или Брус. Също така (заглавието е виновно за това, а също и въображението ми) си представях Лукас като смесица от провалил се научен експеримент по кръстосването на чудовищни, хищни и редки животински видове (що се отнася до външния вид) и социопат (що се отнася до блестящите му лични качества). А той е далеч от представите ми и по двата критерия. На трето място в списъка с недостатъци слагам безбройните печатни и всякакви други грешки (пропуснати препинателни знаци, неправилно членуване, подмяна на едни букви с други, водеща до промяна в значението, конструиране на несъществуващи в българския времена, изписването на думи наполовина на кирилица, наполовина на латиница и т.н.). Но всички тези неща оказват незначително влияние върху цялостния ефект от "Химера" - да я прочетеш е все едно да изпиеш чаша искрящ, прясно изцеден портокалов сок в горещ летен ден. Освежава и утолява жаждата. За момента : )

от ирена / дата: 23 фев 2012

Търман не пишеше ли ърбан фентъзи или се бъркам? За същия автор ли става въпрос, защото ако е така - супер!

от Владимир / дата: 17 фев 2012

pepa, дано, дано, въпреки че не ми се вярва много. Но надежда винаги има.
Иначе - добра книга, но то почти всичките книги на Търман са такива.

от Ками / дата: 15 фев 2012

Книгата си заслужава да бъде прочета .Щом става въпрос за руската мафия

от pepa / дата: 14 фев 2012

Време беше някой да почне да издава Роб Търман на български... браво! Дано да издадете и останалите романи :)))

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Разбрах

Сайтът използва „бисквитки“ (cookies) за предоставяне на услугите в него, за персонализиране на рекламите и за анализ на трафика. Ако останете тук, приемаме, че се съгласявате с употребата на „бисквитки“ (cookies). Прочети