Победа над забравата били дневниците. Хората си отбелязвали в тях каквото вършели, за да знаят по-късно кое да помнят и кое да забравят. Толкова били доволни от себе си, че рядко съзнавали как описаното може да свидетелства някой ден срещу самите тях.
През 2013 г. една бивша актриса е открита мъртва в собствения й апартамент. Няколко дни след тази неочаквана смърт един млад издател получава първия от серия анонимни ръкописи. Единственото общо между тези своеобразни дневници е, че в тях се споменава за кабаретната звезда Естер Бергер, безследно изчезнала през 1943 г., когато издателят Нестор Калев не е бил роден. Синовни скрупули и професионален интерес поддържат желанието на издателя да узнае истината за едно изчезване, като открие свидетелства на живи хора, чиито съдби са били свързани с Естер Бергер. В криминалния сюжет, позоваващ се на действителни събития от мрачните години на Втората световна война, участват известни лица като съпрузите Филови и Бекерле, принц Кирил, Алберт Гьоринг, цар Борис Трети. Чрез тях миналото убедително навлиза в нашата съвременност с новия софийски елит, за да разплете една сложна интрига за извършени някога престъпления, както и да извлече поуки.
Леа Коен е родена в София, завършва „Пиано“ и „Музикознание“ в Българската държавна консерватория и посвещава много години на музиката. Завършва образованието си в Утрехт, Холандия, където специализира История на съвременната музика и театър.
През 1990 г. е избрана за народен представител във Великото народно събрание от СДС и през следващото десетилетие се занимава активно с политика и дипломация. Основател и художествен директор на агенция за културен обмен „Арденте”, с която осъществява десетки проекти за културен обмен с България. По настоящем живее в Швейцария, без да прекъсва редовните си връзки с България. Изнася лекции в редица страни като писател и политик. Член е на Швейцарския съюз на писателите и на швейцарския ПЕН клуб.