Осмият цвят на бялото

Автор: Георги Атанасов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Издателска къща Св. Георги Победоносец
Брой страници 72
Година на издаване 2016
Корици твърди
Език български
Тегло 261 грама
Размери 19x19
ISBN 9786197283006
Баркод 9786197283006
Категории Българска поезия, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги

Най-новата книга на поета Георги Атанасов ”Осмият цвят на бялото” е естествено продължение на издадените от автора през последните три години поетични книги „Опаковани различия” и „Зеленика” като екзистенциална философия и на нейното естетическо поетично изобразяване. Авторът умело ни води от спомена към въобразеното; събира в една органична цялост далечното и близкото; рисува образи на предела на сетивното и от там - в безпределното; открива космоса в себе си и над себе си; ярко разграничава всичкото от единственото; търси различията между правилното и истината, между преходното и вечното.

Тази книга, както и предишните две, са насочени към четящата поезия публика, без възрастови ограничения, но с достатъчна култура да възприема образност без излишни усложнения и далечна от естествения поток на мислене метафоричност.
Доказателство за високият интерес към тази поезия е приемането от широката публика на вече издадените книги и най-вече в социалните мрежи.

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Проф. д.и.н. Георги Атанасов е роден на 06.01.1957 г. в гр. Алфатар, Силистренско. През 1982 г. завършва специалност история във Великотърновския университет. Автор е на над 220 научни публикации, сред които 15 книги и над 40 статии в авторитетни издания в Германия, Русия, Франция, Австрия, Молдова, Румъния и Чехия. В сферата на творческите му интереси влизат християнската археология, скалните манастири, владетелските знаци и др.