Терминологичен справочник за почеркови експертизи

Автор: Детелина Георгиева
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Атеа Букс
Брой страници 128
Година на издаване 2017
Корици меки
Език български
Тегло 89 грама
Размери 11x14
ISBN 9786197280517
Баркод 9786197280517
Категории Енциклопедии и справочници, Книги

Настоящият справочник съдържа около 350 понятия и термини, свързани с почерковите изследвания, извършвани у нас. Предназначен е за специалисти в областта на документните изследвания от структурите на МВР и частните криминалистически лаборатории, за разследващите органи (разследващи полицаи, следователи и прокурори), съдии, адвокати, юрисконсулти, обучаеми (студенти от юридически факултети и такива от специалности по национална сигурност, за специализанти и магистри в областта на криминалистичните експертизи, курсанти и слушатели в Академията на МВР, обучаеми в НИК – МВР), както и за всички, които имат интереси в тази област.

Всеки един от термините е преведен и на английски език. Така читателите могат допълнително да задълбочат познанията си по тематиката, из- ползвайки и чуждестранни публикации в интернет. Отделно – чрез допълнителен азбучен показалец, специфичните термини от английски са представени на български език.



За автора:

Детелина Георгиева е завършила две бакалавърски степени: Социална педагогика и Архивистика и документалистика в Софийския университет Св. Кл. Охридски, както и магистратура в Академията на МВР. След конкурс през 2012 г. е назначена в Научноизследователския институт по криминалистика към МВР като специалист в областта на почерковите изследвания, където понастоящем е старши експерт.
Самостоятелно и в екип е изготвила над 100 почеркови експертизи. Многократно е била лектор в програми за експерти-криминалисти и магистрати. Участва в изготвянето на Ръководство по съдебно-почеркови експертизи, издадено през 2013 г. Има и други публикации по тематиката. Съвместно с медицински екипи участва и в изследвания на пациенти с цел установяване на настъпващи промени в почерка вследствие на различни видове заболявания.

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]