Мигове под южния кръст

Автор: Филип Куманов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Изток-Запад
Брой страници 160
Година на издаване 2018
Корици меки
Език български
Тегло 345 грама
Размери 14x21
ISBN 9786190102694
Баркод 9786190102694
Категории Туризъм и пътуване, Хоби и свободно време, Книги

Ще стигнат ли отредените ни десетилетия живот да обходим света и ще успеем ли да споделим впечатленията си от красотата на природата и паметниците на цивилизацията?

На пръв поглед няма нищо общо между Патагония и островите Ява и Бали, между крайния югозапад и далечния изток. Огромните ледници почти на края на света са толкова далеч от знойните долини край димящи вулкани в Азия... Страшна е не неизбежната ни кончина, а осъзнаването, че един живот не стига да обхванем дори само със сетивата си нашия извечен дом – Земята.

Може би известно успокоение цели да ни вдъхне източната вяра, че някога отново ще бъдем тук...

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Проф. д-р Филип Куманов получава средното си образование в Софийската немска гимназия. Завършва медицина в София. Има призната специалност по вътрешни болести и по ендокринология и обменни заболявания. Хабилитиран е по ендокринология през 1991г. Избран е за Професор по ендокринология през 2009.

Има над 250 оригинални статии, обзори, глави от учебници по ендокринология и участия в национални и международни форуми. Автор на монографията “Климактериум у мъжа” – единствена засега у нас и една от малкото в света по тоя проблем! През 2013 г. беше публикувана монографията "Ендокринология на мъжката репродуктивна система" под редакцията на проф. Филип Куманов.

Научните му интереси са в областта на репродуктивната ендокринология, андрологията и невроендокринологията (H factor 13).

Специализирал е в Мюнхен, Рим и Кливлънд, Охайо. Действтелен член на Европейската академия по андрология; член на Европейската невроендокринна асоциация (ENEA); член на Европейското дружество по ендокринология (ESE); член на Американската Асоциация на Клиничните Ендокринолози.

Изнасял е лекции пред лекари в Римския университет, в Хумболдтовия университет в Берлин, както и в Кливлъндската клиника.