Смисълът на живота

Автор: Тери Игълтън
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Колибри
Преводач Паулина Мичева
Брой страници 160
Година на издаване 2019
Корици меки
Език български
Тегло 162 грама
Размери 13x20
ISBN 9786190204640
Баркод 9786190204640
Категории Философия, Хуманитарни науки, Книги

Фразата „Смисълът на живота“ за мнозина е странно понятие, подходящо за сатиричния поглед на „Монти Пайтън“ или Дъглас Адамс. Но в това кратко въведение към темата известният критик Тери Игълтън прави задълбочен и същевременно забавен анализ на въпроса за смисъла на живота.

Мнозина от нас се борят с чувството за безсмислие, като запълват живота си с всевъзможни неща – от футбол до секс, Кабала, сциентология, Ню Ейдж експерименти или фундаментализъм. От друга страна много образовани хора вярват, че животът е еволюционен инцидент, без по-дълбоко, сложно значение.

„Смисълът на живота” на Тери Игълтън минава през отговорите, предлагани от философията и литературата през вековете, чак до кризата на смисъла в съвременната епоха. И след като ни отвежда до ръба на бездната от безсмислие, Игълтън ни успокоява и предлага своето решение как можем да преоткрием смисъла в нашия живот.

Книга за всички, които търсят достъпен, но интелигентен поглед към темата за това как сме изгубили – и как можем да намерим – смисъла в живота си.

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Тери Игълтън (1943 г.) е сред най-известните съвременни литературоведи и критици в англоезичния свят. Завършва Тринити Колидж в Кеймбридж, където получава магистърска и докторска степен. Преподавател в Кеймбридж (1964-1969), а от 1969 г. професор по английска литература в Оксфорд. От 2002 г. е професор в университета в Манчестър. Диапазонът на интересите му е изключително широк: от история и теория на литературата през англоезичната литература и културата на Ирландия до сравнителното литературознание. Сред най-известните му книги са "Шекспир и обществото"(1971), "Марксизмът и литературознанието (1976), "Литературознание и идеология" (1976), "Валтер Бенямин или напред към революционно литературознание" (1981), "Уилям Шекспир" (1986), "Идеология на естетиката" (1990), "Хийтклиф и големият глад: Изследвания върху ирландската култура" (1995), "Илюзиите на постмодернизма" (1996), "Идеята за култура" (2000), "Сладко насилие: Идеята за трагичното" (2002). Сред произведенията му са и романът "Светци и учени" (1987), сценарият за филма "Витгенщайн" на Дерек Джерман (1993), както и пиеси (Свети Оскар).