Разузнаванията на Кралска Югославия срещу България и ВМРО (1920-1941)

Автор: Кирил Тодоров
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Брой страници 462
Година на издаване 2021
Корици меки
Език български
Тегло 763 грама
Размери 16x24
ISBN 9789548505932
Баркод 9789548505932
Категории Съвременна българска история, История на България, История, Книги

Основната цел на Кралство Югославия е унищожаването на България като държава и нейното анексиране от Белград. Сръбските служби определят ВМРО като най-голямата българска опасност и най-опасният враг за Кралска Югославия. Това излага Кирил Тодоров в монографията си „Разузнаванията на кралска Югославия срещу България и ВМРО (1920-1941)” - първият обобщаващ научен труд по тази тема, който се базира на български и югославски архивни документи.
„Цялата дейност на югославските разузнавателни служби до 1934 г. е била насочена към осъществяването на главната цел – анексиране на Царство България. В случай, че тази цел не може да бъде постигната, тогава Белград си поставя за цел да откъсне Пиринския край или земите западно от река Струма – Кюстендилско, Радомирско чак до мините в района на Перник“.

Кирил Тодоров е дипломат и публицист. Работил е в Търговската служба на България в Италия и българското посолство в Испания. След 1995 г. публикува статии във в. „Македония“. сп. „Македонски преглед“. Автор е на книгата „Героят от Прилеп Йордан Чкатров“, издадена през 2015 г. Кирил Тодоров е един от спонсорите за отпечатването в България на третия том от спомените на Ванче Михайлов

Ключови думи: Да събудим коледния дух, Промо -15%

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]