Книгата е увлекателна и актуална. Разказва историята на трите първи писателки на Корея на фона на промените, които настъпват в страната в края на 19 - началото на 20 век.
Издател | Изток-Запад |
Година на издаване | 2021 |
Корици | меки |
Език | български |
Тегло | 270 грама |
Размери | 14x21 |
ISBN | 9786190109174 |
Баркод | 9786190109174 |
Категории | История на литературата. Критика, Литературознание, Език и литература, Хуманитарни науки, Книги |
Формиране на корейската женска литература в началото на ХХ век
Днес Южна Корея е символ на модерността и иновативността, но само допреди няколко десетилетия строгите норми на традиционното общество са стискали в здравите си рамки образованието, културата и всички сфери на междучовешките отношения. Жената трудно е можела да излезе извън пределите на дома и да потърси реализация на мечтите си или пък израз на талантите си. Литературата е била писана основно от мъже, а темите на произведенията са повтаряли минали мотиви, наложени във времето като класически.
Книгата, която читателят държи в ръце, представя трите авторки, поставили основата на съвременната женска литература на Корейския полуостров. Те тръгват смело срещу стигмата – отхвърляни от близките си, потискани от околните, неразбирани в творческите кръгове. Борбата им за свобода на перото е бунт срещу всичко и всички, съпротива срещу установения през вековете строй, плуване срещу мощното течение на социалния ред. Плащайки кървава цена за каузата си, ПЪРВИТЕ ТРИ оставят своята трайна следа в общество, в което и до днес е трудно да си различен.
Доц. д-р Ирина Сотирова
Книгата е увлекателна и актуална. Разказва историята на трите първи писателки на Корея на фона на промените, които настъпват в страната в края на 19 - началото на 20 век.
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]