Имало едно време в България. Фотографски кодове и носталгични сюжети

Автор: Валери Стефанов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател УИ "Св. Климент Охридски"
Брой страници 176
Година на издаване 2021
Корици твърди
Език български
Тегло 464 грама
Размери 21x20
ISBN 9789540752792
Баркод 9789540752792
Категории Фотография, Изкуство, Книги

Една всеобща история на сенките очаква да бъде написана. Там ще се срещнат изчезващото и въобразеното, огледалата и сънищата, изворите и изображенията, фантазиите и фантасмагориите.

Фотографията може да бъде мислена като част от тази обща история на изображенията, на "призрачното, което плаши", на "следите, които остават".

Фотографията носи в себе си огромното наследство на сенките, на тревожещите образи, на старите диаболични огледала, на магическите живописни портрети. Всички те създават големия сюжет за колебливата, неясна и податлива на кражби идентичност. Това е нашата вечна привлеченост, но и разтревоженост от присъствията и отсъствията, от подмените и привиденията.

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Валери Стефанов е български литературовед, професор по история на българската литература в Софийския университет „Свети Климент Охридски“. Ръководител на Катедрата по история на българската литература и бивш декан на Факултета по славянски филологии в Софийския университет.

Автор е на книгите „Имената на времето“ (1988), „Разказвачът на „модерните времена““ (1990), „Творбата - безкраен диалог“ (1992), „Лабиринтите на смисъла“ (1993), „Литературната институция“ (1995), „Участта Вавилон. Лица, маски и двойници в българската литература“ (2000), „Българска литература ХХ век“ (2003), „Творбата - място в света“ (2004), както и на романа „Изгубените магарета“ (2005), „Дяволът. Опити върху възмутителната история на злото“ (2007).

Член е на редакционни колегии на редица академични сборници и издания.