И будителките били жени

Автор: Валентина Вълчева
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 1

Издател Mama Ninja
Брой страници 168
Година на издаване 2022
Корици меки
Език български
Тегло 188 грама
Размери 13x20
ISBN 9786199139844
Баркод 9786199139844
Категории Разкази и новели. Български, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги

Как една учителка се оказва единственият мъж в цяла София? Как протича първата брачна нощ на Екатерина и Петко Каравелови? Кой велик български будител и известен почитател на женската красота бил подложен на системно домашно насилие от собствената си съпруга? Коя българка едва не става първата жена с панталон у нас? Кой и защо изстрелва куршум в гърдите на "българската Сара Бернар"? Коя ексцентрична дама едва не подпалва знаменития "Ориент Експрес"? Кои са жените на Батак, записали имената си в един от най-кървавите моменти от българската история? Коя наша сънародничка почти преживява среща с извънземни?

Новата колекция разкази за будители е продължение на "И будителите били хора", но този път будителите са в пола. Тази книга, която ще ви накара да се запитате дали някога "нежният пол" е бил толкова слаб, колкото сме свикнали да мислим, и дали великите мъже щяха да са чак толкова велики без своите дами, които да ги подкрепят, вдъхновяват и разбират. Ако искате да разберете как българката е успяла да се пребори за това днес да има равни права с мъжете, как воюва за себе си и за народа си, как се бори със зъби, нокти и оръжие за всичко онова, което днес считаме за даденост, това е вашата колекция от забавни истории за женската сила - често пъти въоръжена до зъби, но все така нежна и грижовна.

Ключови думи: Ден на народните будители

от Ники / дата: 21 апр 2022

Не препоръчвам. Скучен стил, беден речник и пълна липса на исторически познания.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]