Издател | Вакон |
Преводач | Маргарит Дамянов |
Брой страници | 356 |
Година на издаване | 2022 |
Корици | меки |
Език | български |
Тегло | 400 грама |
Размери | 14x21 |
ISBN | 9786192500436 |
Баркод | 9786192500436 |
Категории | Туризъм и пътуване, Хоби и свободно време, Книги |
„Река Амур: Между Русия и Китай“ – драматично и амбициозно пътешествие от един от най-добрите автори на пътеписи на нашето време Колин Таброн.
Награда „Едуард Станфорд“ за най-добър пътепис за 2022 г. Книга на годината на FINANCIAL TIMES, SUNDAY TELEGRAPH и SPECTATOR Номинация за наградата „Дъф Купър“ за 2021 г.
Драматично и амбициозно пътешествие от един от най-добрите автори на пътеписи на нашето време.
В сърцето на Азия при древния сблъсък между степта и гората тревистите равнини на Монголия настъпват към Сибир като сиво-зелено море. Някъде дълбоко в тези затворени земи се заражда една от най-страховитите реки на Земята и в продължение на над 1600 километра служи като граница между Русия и Китай. Бодливата тел и наблюдателните кули опасват от край до край руската страна, превръщайки я в най-плътно охраняваната граница на света.
На 80-годишна възраст Колин Таброн поема на едно от най-драматичните и амбициозни пътешествия във впечатляващата си кариера: от загадъчния извор на река Амур до вливането й в Охотско море. Таброн изминава над 4500 километра на кон, пеша, с лодка и с Транссибирската железница, като по пътя говори с всеки човек, когото срещне – от китайски търговци и руски рибари до монаси и коренни жители. Под майсторското му перо оживява един цял свят, белязан от сложна история и несигурно бъдеще, а книгата „Река Амур“ се превръща в кулминация на забележителното му творчество.
Ключови думи: Любовта е пътуване, Ден на реките, Дестинация Китай, Книгите под елхата на книжарите от Хеликон, Готови за приключения, Писатели пътешественици
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]