Хора с прякори. Тъжни разкази

Автор: Божидар Манов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Колибри
Брой страници 160
Година на издаване 2023
Корици меки
Език български
Тегло 163 грама
Размери 13x20
ISBN 9786190212188
Баркод 9786190212188
Категории Разкази и новели. Български, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги

„Разказите, назовани „тъжни“, ме принудиха да ги прочета на един дъх и ме разтърсиха. Те са искрена изповед за добродетелта и мерзостта на човека, за падението и величието му, за безкрайността на човека! Порази ме тяхната автентичност, сякаш са преживени не само от автора, но и от мен. Животът в тях е хем реален, хем преплетен с тихи морални послания, той повлича и подчинява читателя. „Хора с прякори“ е запомнящо се постижение в днешната ни белетристика.“
Акад. Владимир Зарев

„Наистина пределно тъжни са тези разкази. Но странно, нe ни изпълват с песимизъм и отчаяние, защото авторското състрадание ни извисява над безнадеждността. Делничното битие на хората тече с техните наивни и просторечни думи. А всъщност героите са със сложни характери, но не намират спасение от своята трудна и дори самоубийствена участ. А ние, читателите, сякаш за пореден път в българската литература чуваме съчувствените думи на класика: „Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!“.
Проф. Михаил Неделчев

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Доц. Божидар Манов /1947/ е завършил специалностите електроника /1970/ и кинознание /1978/. Доктор на науките /изкуствознание/. Занимава се с филмова критика и теория. Ръководител на катедра "Кинознание" в НАТФИЗ "Кр. Сарафов". Преподава и в Нов български университет. Води курсове по "Филмова критика", "Теория на изображението", "Поетика на екранните изкуства", "Нови медии". Вицепрезидент на ФИПРЕССИ /Международна федерация на филмовите критици/. Автор на книгите "Теория на киноизображението" /1996/, "Дигитална аудиовизия" /2000/, "Дигиталната стихия" /2003/.