Загадката на лабиринта

Автор: Робърт ван Хюлик
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Труд
Брой страници 296
Година на издаване 2009
Корици меки
Език български
Тегло 247 грама
Размери 20x13
ISBN 9545280557
Баркод 9545280557
Категории Криминални романи, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги

За да поеме поста си на окръжен магистрат в Ланфан, съдията Ди трябва, едва ли не, да води сражение с опасен и въоръжен противник. Няколко необясними убийства и изчезвания поставят на изпитание прозорливостта и енергията му, а ключът към тайните като че ли е заложен в центъра на един огромен лабиринт, създаван десетилетия наред...

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Роберт Ханс ван Хюлик (нид. Robert Hans van Gulik) е холандски китаист, дипломат и писател. Масово е известен с поредицата повести „Китайски загадки“, действието на които се развива в епохата на династията "Тан" и техния главен герой съдията Ди, но те са само допълнение към научните му трудове (напр. „Сексуалният живот в Древен Китай“, издадена и на български).

На нидерландски език името се произнася „Роберт фан Хюлик“, през 1987 г. издателство Народна култура го публикува за първи път в България като „Роберт ван Хюлик“, а през 90-те години на XX век и началото на XXI век издателство Труд транскрибира името през английски като „Робърт ван Хюлик“.

Роден в семейството на военен лекар, служещ в колониалнат аадминистрация, ван Хюлик израства в Индонезия на остров Ява. Преди на навърши 12 години вече владее говоримо малайски, явански и китайски език. През 1922 се завръща в Холандия и завършва гимназия в Неймеген, като допълнително изучава санскрит. Продължава да се занимава и класически китайски език.

За първи път посещава Китай, страната на чиито език посвещава целия си живот през 1942. Служи в холандска дипломатическа мисия в Чунцин. Тук се запознава с бъдещата си съпруга Шуй Шифан, дъщеря на висш чиновник, от която в последствие има четири деца. До смъртта си през 1967 е дипломат в различни далекоизточни страни (Япония, Малайзия, Корея, Ливан и други). Роберт ван Хюлик умира на 24 септември 1967 от рак на белите дробове в Хага.