| Издател | УИ "Паисий Хилендарски" |
| Брой страници | 96 |
| Година на издаване | 2012 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 116 грама |
| Размери | 20x14 |
| ISBN | 9789544237400 |
| Баркод | 9789544237400 |
| Категории | Разкази и новели. Български, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги |
Сборникът с разкази на Иван Чолаков разгръща темата за т.нар. "малък човек", като авторът се съсредоточава върху съдбата на своя герой Гъби Гъбев в годините на българския преход. Скромен и плах човек, порядъчен и отстъпчив, дребният чиновник Гъби Гъбев живее в своя "подобен на кутийка свят с точно и системно подредени дни-клечици". Самотникът, получил от живота само една миниатюрна, и то дефектна квартирка - "коридориниера", е сред първите съкратени в началото на "прехода" и остава безработен.
Отделните разкази представят различни епизоди от неговия несретен живот на вечно губещ в различни екзистенциални и социални ситуации на променитее, през които преминава обществото - финансови пирамиди, приватизации, снимане на рекламен клип, надежда за работа в чужбина, срещи с други нещастни хора или мошеници, малки радости и надежди в сивотата на един несретен живот. Тъжна, но някак си не мрачна книга.
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]