Първата част - Тесто "Стерон" ми хареса най-много.
| Издател | Издателска група "България" |
| Брой страници | 300 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 336 грама |
| ISBN | 9789549482 |
| Баркод | 9789549482 |
| Категории | Хумористична проза, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Завладееш ли българите, значи си завладял целия свят! Или поне така смята вождът на най-смешните извънземни, появявали се някога в литературата и киното. Очуканата летяща чиния каца в столичния квартал „Дружба” и от този миг насетне нищо в историята на България – а и на света! – вече не е същото…
Убедени, че българите са най-великият народ, който Земята някога е раждала, коварните пришълци прибягват до подмолен план. Те решават да се възползват от българските „мутри”, за да дестабилизират икономиката на страната и да постигнат заветната си цел. Обаче никой не подозира как ще се развият проектите „Тесто-Стерон”, „S-троген” и „А-ДР-енали-N”!
Литю Лайнера, Жорко Филиев-Гладния, братята Маргарини (Големия Маргарин и Малкия Маргарин), Рачо Рапана, Щърбан Щангата, Пацо Парцуцата, Лолитка Непоебничук, Ристю Рекета и Лоренцо Галфони са само част от забавните герои, изпълнили страниците на този взривоопасно хумористичен трилър. Кой ще надделее в ожесточената битка за България – мутрите или извънземните?
Корицата на романа е дело на известната френска художничка и музикантка Рашел Гийе.
Ключови думи: художествена литература
Първата част - Тесто "Стерон" ми хареса най-много.
От СОФТ ПРЕС са направили страхотно ново електронно издание - ново и допълнено, с бонус - пиеса за мутрите от ПИС-2...
Искаме ново издание!!!
То както е тръгнало с тая касова поредица,да чакаме и "Завладей българчетата".
Тази книга е българската БИБЛИЯ на качествения ХУМОР! Неслучайно пожъна както български, така и международни успехи. А новият роман на автора (който между другото е един от най-добрите ни преводачи на Даниил Хармс, Стивън Кинг, Х.Ф.Лъвкрафт и Дийн Кунц, е още по-добър! Нарича се "ЗАВЛАДЕЙ БЪЛГАРКИТЕ"!
Господин"Лукавият".искате да кажете,че книги като тази,не с ограничени,ами с липса на интелектуални проблясъци,скандализират хората?
Докато четем книги, за да намерим в тях единствено потвърждение на дребнотемието, което ни вълнува, никога няма да се отърсим от тоталитарното си коловозно мислене. Затова книги като тази скандализират хората с ограничени интелектуални възможности.
Българите били солта на земята? Абе този автор чува ли се какво говори? В Стария завет съвсем друго пише!
Навсякъде е изчерпана, няма ли да има ново издание?
Стойте далеч от тази книга!!! Тя е дяволски совтуер проектиран да овсеби мозъците ви и да ви превърне в роби на Антихриста!!! Свят свят свят Господ Саваот!!!
Уникална книга... Култов смях просто!!!
Поредното пророчество на автора - публикация във вчерашния брой на "Стандарт":
"Учени от БАН са на път да решат енергийните проблеми на България с уникална идея. Те са измислили как да произвеждат ток от Черно море. Технологията им оползотворява сероводорода във водата и го разлага на място. Полученият водород се използва директно за производство на електроенергия. Проектът вече спечели финансиране по програмата era.net на Европейския съюз."
Кога ще има ново издание ? Навсякъде където питах , тиража е изчерпан , а книгата е мега яка !
Най-добрата книга за 2009. респект!
Въпреки дежурния ми скептицизъм към всички български автори тази книга ме грабна и завладя както никоя друга родна книга през последните 20 години. А новата е още по-добра и от тази.
Няма друга такава книга, умрях си от смях! Авторът превръща и най-противните муцуни в страхотно забавни и симпатични герои... Нямам търпение да прочета "Завладей българките"!
На мен пък много ми хареса! Напомня ми на "Дванадесетте стола" на Илф и Петров с многото си герои и панорамно изображение на сегашната българска действителност... Точно от такава сатира имаме нужда сега, когато държавата се е съюзила с мафията, узурпирала е всички медии, излъскала си е придворни графомани и маже с лустро уродливата си същност!
Възмутен съм от тази безочлива книга! Не може да се изкарват българските комунисти и труженици на социализма, които изградиха тази страна, като посмешища! Автора ги приравнява с мутрите и п;рестъпниците, които ограбиха България, а не е така! Ако не беше СССР и комуинунизмът, сега щяхме да сме фалирали като гърците!
Общо-взето става. Малко безсмислена ми се видя цялата история с отворения край и стотината герои, които се появяват за по 50 страници и после изчезват, а и хуморът на места пречи на развитието на сюжета, но иначе приятно забавна и доста увлекателна книга. Вероятно бих прочел втората част.
Точно такава книга ми се четеше, страхотно забавна история за лятото! А образите на мутрите са просто уникални!
ХФЛ никога вече няма да бъде същия за мен... не говоря за Христофор Любовчийски... :D Много се забавлявах и вече чакам продължението :)))
Доста добро, най-накрая да се появи хубав български сатиричен роман.Да видим дали и продължението ще е толкова добро.
Поздравления, това е най-интересната българска книга, която съм чела в последните 20 години! Очаквам продължението!
Брутално яка,скъсах се от хилеж!А как ги е нацелил автора-вкарах Рапона в Гугъл и като видях кой излезе,паднах!
Невероятна книга, заредена с много смях и мъдрост.
много ми хареса! браво!
антикомунизмът ми дойде малко в повече, но иначе безспорно е много, много свежо! Все едно Стивън Кинг, Мел Брукс и Куентин Тарантино са седнали заедно, за да напишат сценарий за "Монти Пайтън"!
Надмина очакванията ми.Бях на представянето във Варна,където авторът прочете откъс,но не очаквах,че цялата книга ще е толкова забавна и интересна.Не ми се искаше да свършва!
честито на автора за европейската награда Еврокон 2010!
Цветан Цветанов за романа:
http://www.bnr.bg/sites/hristobotev/Shows/Culture/Alarma/Pages/07_06_club_silencio.aspx
Ето ревю на романа в Книголандия:
http://knigolandia.blogspot.com/2010/02/blog-post_14.html
обичам я тази книга! Когато съм далече от България, тя ми оправя настроението
Една от най-реалистичните книги за българската мафия! Под маската на хумористично произведение се поднасят истини, за които уж "документалните" разследвания не смеят да намекнат даже... Изненадан съм как всеки нов прочит отваря нови значения и пластове в романа, а смехът ни най-малко не отслабва, даже напротив!
възхищавам се на автора за смелостта да назове нещата с истинските им имена и да сътвори толкова оригинална и смешна история.
Една от най-хубавите български книги, излезли миналата година.
много хубава книга
Добро! Браво на автора!
супер е и искам продължение
Току що я прочетох, много ми хареса! Ей такива книги обичам - написани с мисъл, с идея, с размах... Напомня ми за най-доброто от Тери Прачет... Вчера гледах автора по телевизията, каза че скоро ще има продължение, нямам търпение просто!
По-смешна и дръзка книга отдавна не ми бе попадала... Има си трески за очупване ама като общо внушение е наистина Размазваща, и то не само от хумористична гледна точка, ами и като философски размисли за съвременната българска действителност... автора не си поплюва и добре е подредил мутрите, които се имат за недосегаеми, ама такова нещо досега не беше писано по техен адрес... браво на човека за доблестта да ги постави на местата им!!!
не съм се смял така от 20 години,откакто галактика пуснаха Пътеводителя на галактическия стопаджия.Много свежо,много оригинално,върна ми вярата в съвременната българска литература
Нямам думи! Двамата със съпруга ми прекарахме страхотни вечери с тази книга - той я донесе вкъщи и започна да се хили като ненормален, накарах го да ми прочете малко на глас и така се зарибихме, че за 3 нощи я прочетохме цялата... Много ми хареса не само хуморът, но и историята - толкова увлекателна и оригинална, че не знам просто авторът откъде ги изнамира тези идеи...
Хареса ми ироничното представяне на персонажите. С две думи -голям смях.
Освен,че е забавна и интересна,много ми хареса и това,че е мащабно замислена-точно това ми липсва в съвременната българска литература.Омръзна ми от разни дребнички нещица,писани сякаш между другото...Искам романи,издържани пълнокръвни романи,които като ги почнеш,да не можеш да ги оставиш.И тази книга е точно такава
Книгата е велика, смях се до пръсване. Горещо я препоръчвам на всички които търсят нещо свежо !
ще кажа само едно-на няколко пъти така се смях,че се просълзих и трябваше да изчакам да се успокоя,за да продължа нататък.Особено на съвещанията на ПИС-2!!!Пацо е велик!
Не съм очаквал, че от мутри и чалга може да се роди толкова свежа и забавна книга. Всяка страница попилява от смях!
Чудесна книга! Забавна, оригинална и, естествено, много българска :)
А кога може да се очаква продължението? Нямам търпение, досега не бях чел подобна щура, но перфектно заплетена история... Личи си че авторът е преводача на Стивън Кинг
Страхотна книга , чете се на един дъх, много забавна и остроумна :)
Истински шедьовър! Прочетох я три пъти и всеки път се наслаждавах и откривах нови нюанси. Блестящо написана, разсмива, увлича, замисля.
Изненадващо сполучлива книга според мен. Изненадващо защото сатирата и пародията са едни от най-трудните жанрове. Тук обаче се е получило. Авторът не парадира с ерудиция а разказва интересно и увлекателно.
Прочетох и препрочитам тази невероятна книга. Накара ме да погледна по нов начин на нашата действителност.
Много ми хареса !!! Зареди ме с много смях и добро настроение !
страхотна
Отдавна не бях чел толкова оригинална и забавна книга. Смях се до просълзяване!
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]