хора,защо свързвате всичко с религията,ако писателят беше с християнско име,дали щяхте да коментирате?Предлагам ви да прочетет нещо на Елиф Шафак и да споделите ;)
| Издател | Хермес |
| Брой страници | 336 |
| Година на издаване | 2011 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 362 грама |
| Размери | 21x14 |
| ISBN | 9789542609889 |
| Баркод | 9789542609889 |
| Категории | Романи и повести. Световни, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Продадена от семейството си за съпруга на племенника на чифликчията Музафер, младата Гюллю, доскоро работила във фабрика за памук, се озовава в господарската къща. Гордата и пламенна жена не може да се примири с бъдещето си като съпруга на грозноватия Рамазан. Преди сватбата им да се състои, господарят Музафер се връща в чифлика. Характерът на момичето се харесва на Музафер, а тя вижда в него истински, солиден мъж, достоен за нея. Скоро двамата стават съпрузи.
Гюллю постепенно се превръща в истинска господарка, започва да носи скъпи модерни дрехи и да възприема изисканите маниери. Когато баща й идва да живее в чифлика с жените си и с пресметливия Решит, той е посрещнат не от младата си дъщеря Гюллю, а от неузнаваемата госпожа Серап, новата господарка на чифлика.
Никой обаче не очаква събитията, които довеждат до смъртта на Музафер и до пожара, който обхваща чифлика една нощ. Ще оцелее ли Гюллю и има ли бъдеще за невръстния й син в бурните времена на недоволство?
Орхан Кемал (1914-1970 г.) е един от класиците на съвременната турска литература. Книгите му са преведени в над десет страни. По трилогията „Господарката на чифлика” е заснет хитов телевизионен сериал, продуциран от турския Канал Д.
хора,защо свързвате всичко с религията,ако писателят беше с християнско име,дали щяхте да коментирате?Предлагам ви да прочетет нещо на Елиф Шафак и да споделите ;)
Дали ще те превземат турците със сапунките си,зависи единствено от интел. ти равнище.
Прочетох "Господарката" за 2 дни, преди това и първата част" Произшествието.И двете са много интересни.Втората част е още по- увлекателна.Вече чакам с нетърпение третата последна част от трилогията .
А аз очаквам с нетърпение отнякъде да се появи Кирил и да ни обяснява надълго и нашироко как турците ни превземат със сапунки и бози защото сме много заблудени. :о)
Очаквам я с нетърпение.
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]