Прочетох я за един следобед. Освен забавни моменти, хареса ми описанието в някои сцени. Но най се впечатлих от от изненадващия край, изобщо нетипичен за такъв род плажно четиво.
| Издател | Скалино |
| Брой страници | 124 |
| Година на издаване | 2014 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 100 грама |
| Размери | 12x19 |
| ISBN | 9786197043259 |
| Баркод | 9786197043259 |
| Категории | Съвременна световна проза, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
"Плажен масаж" разказва историята на един мъж, който излиза от дома и тръгва към непознато място, за да осъзнае какво иска. Историята се отличава с това, че домът е хладната Швеция, а непознатото място - летният и неспящ Слънчев бряг - формула, която довежда до много забавни /познати/ ситуации, но и в същото време дава повод за размисъл.
Свен Линдсен изгражда историята си, като пише част от нея в първо лице, а останалото - в трето. Този подход придава интересна визия на произведението и създава усещането, че читателят е допуснат до вътрешния свят на героя, като същевременно се чувства непредубеденост към личните страсти - излизането от собствената личност осветлява адекватно обстановката, в която се развива действието. Всъщност това е история за любов, поставена на сцената на един от най-известните ни курорти по Черноморието, познат на чужденците главно с алкохолните и плътски оргии. На фона на тази нелицеприятна обстановка, избуява красотата на една търсена и спечелена любов, на готините улични музиканти, на красивите жени, на вежливия персонал в хотелите. Положителната оценка за България никога не е излишна, когато е предадена с чувство и страст от един странник, дошъл да свали негативната енергия от себе си.
Прочетох я за един следобед. Освен забавни моменти, хареса ми описанието в някои сцени. Но най се впечатлих от от изненадващия край, изобщо нетипичен за такъв род плажно четиво.
Коментарът е изтрит от администратор.
"бързата литература" не ми е по вкуса
Подведен от заглавието очаквах в тая книга да има повече секс. Но се оказа, че това е подвеждащо и сексът не е била идеята на автора. Тръгна малко мудно, но самият герой в началото е доста неориентиран с желанията си. Запомнящ се герой, дори други двама от перснонажите доста забавно са обрисувани и изградени. Стъпвайки в Слънчев бряг, човек наистина добива представа какво се случва в курорта ни и това най ми хареса, предадено е доста реалистично. Изненада ме приятно, не очаквах подобен край, защото някак си не е типичен за една такава история.
На мен не ми хареса никак, като оставя това настрана, самата книга ми е неясна. Началото е интригуващо, но нататък... всичко е предвидимо и, честно казано, за мен – безинтересно. Ако се ореже, от това би могъл да излезе разказ. Фокусът, истинското събитие се случва чак в последните 50 страници. Не е добре развито. Всичко останало е просто разказ за една почивка в Слънчев бряг, която изобилства от ненужни детайли, които не успяват да създадат атмосфера. Диалозите са неумели и – без да съм специалист, ми звучат много български. Дори няма особено вълнуващи приключения извън любовната история, която сама по себе си не е нищо особено.
Хейтъри много хаха. Първо, че не оцрнявате труда на човека, след това се съмнявам, че сте я прочели.Историята е изключително истинска. Мога да кажа, че начина на писане е нестандартен, но не и слаб , че да заслужава плитките ви коментари. Ако наистина сте я прочели докрай, значи никога не сте усетили любовта ;) Поздравления за автора. Успехи и не обръщай внимание на простолюдието .
На мен пък ми хареса, прочетох я и бих я определил като особено интересна или интригуваща, но не ми беше досадно да я чета, напротив дори ми беше забавно. Заглавието също ми е забавно, звучи почти еротично
Само лишен от елементарна логика ум може да пише такива небивалици. Този начинаещ драскач орева света, че никой не му купувал книгите. Как ще ги купува, като прекарва цялото си време във Facebook.
12 лева за тази книга !?!? НИКОГА !!
Има ли още някой да чете книгите на този смешник.
Побъркваща посредственост.
Едно голямо нищо. Езикът му хич няма да го обсъждам. Не ми отива ни на акъла, ни на годините, ни на килограмите.
Коментарът е редактиран от администратор.
Много хаотично написана. Това е най-слабата книга, която съм чел. Книгата е пълен провал. Cюжет просто няма,диалог почти също няма. Cемпла,просто отчайващо отблъскваща като цяло,дочетох я с огромно усилие и накрая нищо не запомних.
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]