Нима е нужно да се обяснява нашироко този акт. Картината е пределно ясна - първо от ""безпределната любов на нашите южни съседи ", под напътствената ръка на нашите бъдещи"освободители".
| Издател | Веста |
| Брой страници | 94 |
| Година на издаване | 2018 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 150 грама |
| Размери | 16x23 |
| ISBN | 9789545430619 |
| Баркод | 9789545430619 |
| Категории | Средновековна история, История на България, История, Книги, Спомени и документи |
Кладата на патриаршеската библиотека в двора на Търновската митрополия през 1842 г. предизвиква отзвук в някои цариградски и европейски вестници. Дълги години не може да се изясни кой е истинският извършител е мистериозния вандалски акт. Опожаряването незаслужено се преписва на Иларион Критски от истинския извършител и неговите подръжници.
Засиленото внимание на цивилизования свят към старобългарските книги и пергаменти изиграва определена роля те да станат обект на нездрав материален интерес.
Настоящата книга съдържа новопубликувани документи за случилото се.
Ключови думи: Вдъхновение за пролет
Нима е нужно да се обяснява нашироко този акт. Картината е пределно ясна - първо от ""безпределната любов на нашите южни съседи ", под напътствената ръка на нашите бъдещи"освободители".
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]