| Издател | Нике |
| Година на издаване | 2026 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 277 грама |
| Размери | 20x13 |
| ISBN | 9786197626582 |
| Баркод | 9786197626582 |
| Категории | Романи и повести. Световни, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
„Лембý, безславният и бурен живот на славния сержант Кабрал“ е роман за живота на един афроаржентински роб, който взема участие във войните за независимост на Аржентина и загива още в първата битка, но спасява живота на генерал Хосе де Сан Мартин – освободителя на Южна Америка.
В Аржентина, официалната история дълго време се опитва да скрие, че Кабрал е чернокож и да потули какво го е подтикнало да се включи в борбата за независимост.
В настоящата книга, самият Кабрал ни разказва историята си и в неговия глас отеква ехото на различни виждания за свободата, от които и днес имаме нужда.
Лембý е разказ за герои, злодеи, роби, дезертьори, за вярващи католици, той е покана да не преставаме да си задаваме въпроса кои сме всъщност ние.
Еухенио Лопес Ариасу (1967, Буенос Айрес) е поет, писател, филолог славист, преводач, университетски преподавател и изследовател. Романът м е, отличен с награда през 2022 г. от Националния фонд за изкуствата на Аржентина.
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]